PROJEKT „SZKOŁA PAMIĘTA”

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

Klasa 2a i 6b odwiedziły cmentarz na Miłostowie, gdzie dzieci uczciły pamięć powstańców wielkopolskich oraz porządkowały zaniedbane groby. Z kolei klasy 7a oraz 8b wybrały się na wycieczkę do pomnika upamiętniającego obóz przesiedleńczy Lager-Główna, by poznać historię tego miejsca i uczcić pamięć poległych.

Uczniowie zaangażowali się także w poszukiwanie informacji na temat zbliżających się świąt - Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. W związku z powyższym wykonali plakaty, na których zamieścili ciekawostki związane z obchodami tych ważnych dni.

zobacz więcej...

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.

W ramach tego projektu klasy czwarte przygotowały przepiękne plakaty opisujące ich ulubione zabytki. Piątoklasiści wcielili się w przewodników i podczas lekcji historii podzielili się ciekawymi historiami rodzinnymi, opowiadając między innymi o swoich rodowych pamiątkach. Z kolei klasy szóste przygotowały kartki z podziękowaniami dla Powstańców warszawskich.

Link do albumu: https://photos.app.goo.gl/5z6hHrEg9iUjQbbL9