Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży?

Jak skutecznie działać w zespole?

Klasa 3a wykonała kolejne zadanie projektu „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży? Zajęcia rozpoczęły się od pytań: Co to znaczy zgrany zespół? Co może Wam pomóc stać się zgranym zespołem? Klasa generowała skojarzenia związane ze współpracą podczas zabawy „Spadająca miotła”. Kolejne ćwiczenie „Punkty styczności” miało na celu trening wspólnego działania w zespołach 3-osobowych, natomiast celem zadania „Po równoważni do celu” było stworzenie przez klasę olimpijskiej drużyny, która wykona zadanie gimnastyczne na równoważni - działając w parach. I wreszcie „Marshmallow Challenge”czyli zabawa wymagająca eksperymentowania i współpracy grupowej. Polegała na zbudowaniu z określonych materiałów (20 nitek spaghetti, pianki, sznurka i taśmy malarskiej) jak najwyższej struktury, która utrzyma dużą piankę Marshmallow. Czas wykonania zadania był ograniczony. Uczniowie przeprowadzali aktywność według instrukcji. Rezultaty w grupach były rozmaite. Wrażeń napełnionych emocjami było wiele. Na zakończenie uczniowie wyrażali własne refleksje: co pomagało, a co przeszkadzało w skutecznej współpracy, a także o czym warto pamiętać, chcąc skutecznie współpracować z innymi.

zobacz więcej...