"WYCHYL GŁOWĘ ZZA KOMPUTERA, ZŁÓŻ PRZYJACIOŁOM ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA"

Ostatnie tygodnie przed przerwą świąteczną naznaczone były przeróżnymi aktywnościami związanymi z Bożym Narodzeniem. Również z inicjatywy polonistek naszej szkoły klasy IV i V mogły się w nie zaangażować i poprzez pracę w grupach poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

W ramach projektu 'Wychyl głowę zza komputera, złóż przyjaciołom świąteczne życzenia" uczniowie wymienionych klas, pracując w grupach bądź indywidualnie, tworzyli od podstaw kartki okolicznościowe na Boże Narodzenie. Zadania przewidziane w ramach projektu pozwalały na wykorzystanie wielu talentów drzemiących w uczniach, a także sprzyjały zaprezentowaniu ich indywidualnych zainteresowań. W trakcie tworzenia ilustracji na awers kartki swoim talentem i pomysłowością wykazywali się uczniowie uzdolnieni plastycznie. Ci, których cechuje kreatywność i lekkie pióro, mieli za zadanie stworzenie spersonalizowanych życzeń do wybranej osoby (wachlarz możliwości był tu naprawdę ogromny). Projekt dał także szansę uczniom, dla których gramatyka języka polskiego nie jest niczym strasznym - Ci bowiem, czuwali nad poprawnością redakcji i zapisu życzeń. W ramach prac należało także stworzyć i zapisać adres korespondencyjny. W każdej grupie została też wyznaczona osoba, która czuwała nad techniczną stroną współpracy. Z powodu wprowadzonego zdalnego nauczania prace były przesyłane do kierowniczek projektu w formie zdjęć dokumentujących nie tylko efekt ostateczny, ale pokazujących także kolejne etapy powstawania prac. Zadaniem osób czuwających nad techniczną stroną projektu, było stworzenie kolażu przedstawiającego pracę grupy oraz zadbanie o to, by kompletne prace dotarły do nauczycielek.

Efekty końcowe są godne pochwały. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie, możliwość oderwania się do komputera i poświęcenia czasu na refleksję nad tym, czego potrzeba drugiemu człowiekowi, pozwoliło uczestnikom projektu w dobry sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt, serdecznie dziękujemy za współpracę.

zobacz film

zobacz prezentację